czwartek, 16 sierpnia 2012

Pielęgnacja paznokci: manicure biologiczny

Aby paznokcie wyglądały pięknie i zdrowo należy odpowiednio o nie dbać.
Podstawą pielęgnacji jest prawidłowe wykonywanie biologicznego manicure oraz nawilżanie dłoni i paznokci.

 

Manicure biologiczny rozpoczynamy od nałożenia preparatu do usuwania skórek na około 3 minuty. Następnie delikatnie odsuwamy zmiękczone skórki drewnianym patyczkiem w kierunku wału paznokciowego. Jeśli często powtarzamy ten zabieg (co kilka dni) skórki nie będą one nachodzić na płytkę i narastać.

Kolejnym krokiem będzie nadanie kształtu paznokciom. Do tego celu najlepiej użyć pilnika szklanego lub kryształowego, ponieważ są one najdelikatniejsze dla płytki. Dodatkowo tego typu pilniki są bardzo higieniczne - po każdym użyciu wystarczy go umyć wodą z mydłem. Po opiłowaniu możemy w razie potrzeby wygładzić brzegi paznokci delikatnym bloczkiem polerskim (gradacja 240). Blok ułatwia także wygładzenia płytki przy skórkach.

Na koniec, po umyciu dłoni wsmarowujemy w paznokcie i skórki oliwkę. Można również użyć olejku np. arganowego lub zawartości kapsułek z witaminą A+ E do skórek zniszczonych, pozadzieranych i wymagających intensywnej regeneracji.

Codziennie na noc poleca się wsmarowywać treściwy kremu do rąk i paznokci, ponieważ wtedy występuje najintensywniejsza regeneracja.